Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Platforma Obywatelska chce przywrócenia Małego Ruchu Granicznego. MSWiA odpowiada jednoznacznie

Przejście graniczne, fot. WMSG

Platforma Obywatelska wraca do tematu Małego Ruchu Granicznego z Rosją. Poseł PO Jacek Protas napisał w tej sprawie interpelację do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Jako Platforma nie odpuścimy tego tematu. Uważam, że Mały Ruch Graniczny był dla nas korzystny z gospodarczego punktu widzenia – przekonuje Jacek Protas.

00:00 / 00:00

MSWiA na poselską interpelację odpowiedziało jednoznacznie – nie będzie przywrócenia MRG. Decydują tu przede wszystkim względy bezpieczeństwa, w tym militaryzacja Obwodu Kaliningradzkiego. Podobnego zdania są parlamentarzyści partii rządzącej z regionu. – Nie ma żadnego sensu wracanie do tego tematu, jeśli widzimy, że Rosjanie się zbroją, a zwłaszcza w Obwodzie Kaliningradzkim mocno się zbroją – przekonuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Ołdakowski.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy – Mały Ruch Graniczny z Rosją funkcjonował przez niecałe 4 lata, do połowy 2016 roku. Jak wynika z danych Urzędu Statystycznego oraz służb granicznych i celnych, jego likwidacja nie doprowadziła ani do zmniejszenia liczby podróżnych, ani do spadku wydatków Rosjan w Polsce.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rosja, mały ruch graniczny
„Przekop Mierzei nie zagraża ekosystemowi Zalewu Wiślanego”. Macierewicz i Gróbarczyk o interwencji Rosji w Komisji Europejskiej

Antoni Macierewicz ocenia, że działania Komisji Europejskiej w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej wynikają ze wzmacniania się lobby rosyjskiego w Niemczech i we Francji. Komisja Europejska zwróciła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV