Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Przekop Mierzei nie zagraża ekosystemowi Zalewu Wiślanego”. Macierewicz i Gróbarczyk o interwencji Rosji w Komisji Europejskiej

Mierzeja Wiślana. Fot. Ł. Sadlak

Antoni Macierewicz ocenia, że działania Komisji Europejskiej w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej wynikają ze wzmacniania się lobby rosyjskiego w Niemczech i we Francji.

Komisja Europejska zwróciła się do polskiego rządu z pismem ws. raportu oddziaływania inwestycji na środowisko. Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zwrócił uwagę na potencjał militarny tego regionu.

Przekop uruchamia dodatkową, potencjalną możliwość obrony polskiego wybrzeża, która dotychczas była zablokowana, bo Zalew Wiślany był w pełni militarnie kontrolowany przez Rosję. Teraz my i nasi sojusznicy będziemy mieli taką możliwość.

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk poinformował, że resort przygotowuje odpowiedź na pismo otrzymane z Komisji Europejskiej, a Polska jest pewna raportu środowiskowego.

Nie stwierdzono w nim negatywnego oddziaływania inwestycji na obszary Natura 2000

– informował szef resortu gospodarki morskiej.

We wrześniu zeszłego roku Rosja zwróciła się do Komisji Europejskiej w sprawie przekopu Mierzei. Zdaniem strony rosyjskiej przedsięwzięcie zagraża ekosystemowi Zalewu Wiślanego.

Autor: IAR
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rosja, mierzeja, przekop, Zalew Wiślany, Natura 2000, Mierzeja Wiślana, skarga, Macierewicz, Gróbarczyk, Komuisja Europejska
Komisja Europejska chce wstrzymania prac przy przekopie Mierzei Wiślanej

Unijni urzędnicy czekają na wyjaśnienie rzekomych wątpliwości  związanych z oddziaływaniem inwestycji na środowisko.   Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk poinformował, że resort przygotowuje odpowiedź...

Zamknij
RadioOlsztynTV