PiS chce włączyć inspekcję transportu drogowego do policji
Prawo i Sprawiedliwość chce zlikwidować Inspekcję Transportu Drogowego – to jeden z punktów programu wyborczego partii.
Kandydat do Europarlamentu, poseł PiS Jarosław Zieliński, podkreślał w Olsztynie, że Inspekcja powinna być połączona z Wydziałem Ruchu Drogowego Policji:
Olsztyński poseł PiS Jerzy Szmit dodał, że propozycję partii popierają inne środowiska:
Według danych PiS-u, Inspekcja Transportu Drogowego zatrudnia około pół tysiąca osób w całym kraju, w tym 25-ciu inspektorów na Warmii i Mazurach. (ami/as)














![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)








