JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Piotr Żyła mistrzem świata. Polak ustanowił nowy rekord skoczni w Planicy

Planica – Piotr Żyła. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Piotr Żyła zdobył złoty medal mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w konkursie indywidualnym skoków narciarskich na normalnym obiekcie.

Polak (97,5 i 105 m – 261,8 pkt) obronił tytuł sprzed 2 lat z Oberstdorfu. Na półmetku Żyła był dopiero 13.  Żyła został pierwszym od 20 lat zawodnikiem, który obronił tytuł mistrza świata w skokach narciarskich na obiekcie normalnym.

Żyła powtórzył sukces Małysza. W 2001 roku w Lahti i 2003 w Val di Fiemme najlepszy był Adam Małysz.

Planica – Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Pozostałe miejsca na podium dla Niemców – drugie miejsce zajął Andreas Wellinger (101 i 102 m – 259,2 pkt), a trzeci był Karl Geiger (100 i 101,5 m – 257,7 pkt).

W czołowej „dziesiątce” uplasowali się również 5. Dawid Kubacki (97 i 102 m – 256,9 pkt) i 6. Kamil Stoch (99 i 102 m – 256,3 pkt). 16.  Paweł Wąsek (93,5 i 96 m – 236,8 pkt), a 20. Aleksander Zniszczoł (97,5 i 93 m – 235,6 pkt).

Na niedzielę zaplanowano konkurs drużyn mieszanych. Początek o 17.