DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro

Piotr Kosewicz ze złotym medalem olimpijskim. Rafał Rocki na piątym miejscu

Piotr Kosewicz zwyciężył w Tokio w paraolimpijskim konkursie rzutu dyskiem w klasie F52. Reprezentant Polski uzyskał odległość 20,02 m. To 11. medal, w tym trzeci złoty, dla biało-czerwonych w japońskiej stolicy.

Piąty był elblążanin Rafał Rocki 19,51 m, który ustanowił rekord życiowy, zaś szósty inny Polak Robert Jachimowicz 19,49 m.

To drugi niedzielny triumf Polaków w tokijskiej paraolimpiadzie; Patryk Chojnowski (klasa 10) po raz drugi w karierze triumfował w indywidualnym turnieju w tenisie stołowym. W finale pokonał Francuza Mateo Boheas 3:0 (11:8, 11:5, 12:10). Mistrzom paraolimpijskim pogratulował na Twitterze wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Wcześniej w lekkoatletyce Róża Kozakowska była najlepsza w rzucie maczugą w klasie F32, Michał Derus zajął drugie miejsce w biegu na 100 m (T47), a trzeci był Lech Stoltman (F55) w pchnięciu kulą.

Biało-czerwoni wywalczyli już 11 medali (3-2-6) w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Jeden krążek prawdopodobnie zostanie odebrany. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.

Rywalizacja potrwa do 5 września.

Redakcja: M. Rutynowski za PAP

Więcej w Igrzyska Paraolimpijskie, rzut dyskiem, Rafał Rocki
Udany dzień Polaków na igrzyskach paraolimpijskich

To był bardzo udany dzień dla reprezentacji Polski na igrzyskach paraolimpijskich. Biało-czerwoni zdobyli dziś 3 medale. Ten z najcenniejszego kruszcu wywalczyła Róża Kozakowska w rzucie maczugą....