Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy elbląski lekkoatleta okaże się czarnym koniem igrzysk paraolimpijskich?

Elbląski lekkoatleta Rafał Rocki z Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg w niedzielne przedpołudnie polskiego czasu, zacznie swój debiutancki start w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.

Od trzech lat specjalizuje się w rzucie dyskiem, a ta konkurencja jest polską specjalnością w rywalizacji niepełnosprawnych sportowców.

Rafał Rocki może być czarnym koniem zawodów, bo ze startu na start poprawia swoją życiówkę. Jeśli zrobi to po raz kolejny i przekroczy 20 metrów, może zdobyć medal – tak uważa jego klubowy trener Krzysztof Wojtaszek.

Na medal bym liczył. Niestety Rafał ma bardzo ciężką sytuację startową, jest trzecim zawodnikiem z Polski. Dwaj jego koledzy obecnie troszeczkę lepiej rzucają. Mam nadzieję, że Rafał będzie czarnym koniem tej paraolimpiady i zdobędzie chociażby brązowy medal.

00:00 / 00:00

Konkurs dyskoboli zacznie się o 10.20 czasu polskiego.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Igrzyska Paraolimpijskie, rzut dyskiem, Tokio
Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Słuchaj relacji na antenie Radia Olsztyn

24 sierpnia w Tokio rozpoczęły się XVI letnie Igrzyska Paraolimpijskie. To najważniejsza impreza czterolecia w sporcie niepełnosprawnych. Każdego dnia na antenie Radia Olsztyn słuchaj specjalnych relacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV