Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Grzymowicz: ulica Partyzantów zachowa charakter alei

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Fot. K. Ośko

– Staraliśmy się uwzględnić jak najwięcej wniosków mieszkańców – mówił w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn Piotr Grzymowicz. Prezydent Olsztyna skomentował plany modernizacji ulicy Partyzantów – jednej z najbardziej zniszczonych arterii miasta.

Łączy ona centrum z dworcem. Wyremontowana będzie na całej długości – od 1 Maja do ulicy Lubelskiej, czyli węzła przesiadkowego. Wymienione zostaną też instalacje podziemne, łącznie z kanalizacją deszczową. Dzięki temu przestaną być zalewane piwnice i przejście pod torami. Będzie miała po 2 pasy w każdą stronę, w tym po jednym buspasie. Zachowana będzie szerokość istniejącej ulicy. Buspasy będą miały 3 metry, a pozostałe pasy – 2,75.

Nie zostanie odtworzona nawierzchnia brukowa, która charakteryzowała okres początku XX wieku, czego oczekiwała konserwator zabytków. Po pracach związanych z gospodarką wodno-ściekową w latach 2007/2008 roku część kostki została zabrana. Jak podkreślił Piotr Grzymowicz ulica Partyzantów musi mieć odpowiednią nośność, bo codziennie przejeżdża tędy 500 autobusów. Dlatego nawierzchnia będzie asfaltowa, ale ulica zachowa charakter alei – z drzewami i pełną zielenią.

W Olsztynie ma być również przedłużona linia tramwajowa w okolicach Wysokiej Bramy. Końcowy przystanek tramwajowy zostanie przesunięty z 11 Listopada na plac Jedności Słowiańskiej. Powstaną tam dwa tory odstawcze, dzięki czemu tramwaje będą jeździły częściej.

 

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Piotrem Grzymowiczem

00:00 / 00:00

 

(kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, remont, Piotr Grzymowicz, ulica, Partyzantów, modernizacja
Słuchacze pytają o sens remontowania Sielskiej. Prezydent Olsztyna odpowiada

"W pierwszej kolejności remontujemy drogi krajowe, na które jest dofinansowanie" - powiedział Radiu Olsztyn prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Wypowiedź jest pokłosiem telefonów do naszej rozgłośni w...

Zamknij
RadioOlsztynTV