Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Domalewski o serialu Sexify: Chciałem nakręcić coś zupełnie nowego

Nagradzany reżyser „Cichej Nocy” i „Jak najdalej stąd” nakręcił swój pierwszy serial. Czy „Sexify” to przełom w polskim kinie?

Dzisiaj w Oknie na kulturę Łukasz Adamski rozmawia z Piotrem Domalewskim. Nagrodzony na festiwalu w Gdyni za dwa filmy, kręcon m.in w Olsztynie, jest współautorem serialu dla Netflixa. Jak twórca loachowskich społecznym dramatów „Jak najdalej stąd” i „Cicha noc” czuł się na planie tak bezpruderyjnej komedii o seksie? Jak pracuje się z „koordynatorkami intymności”? Czy jest to nowa forma obyczajowej cenzury, czy jednak dbałość o prawa aktora do intymności? Czy polskie kino potrafi opowiadać o seksie? Czy serial „Sexify” jest przełomem? Będzie też o nowym filmie Domalewskiego, czyli HIACYNT (premiera na jesieni). Kryminał o tym, jak komuniści prześladowali homoseksualistów w PRL. Do tego garść tematów olsztyńskich oraz bollywoodzkich. Dlaczego Hindusi pokochali polski Sexify?

Posłuchaj audycji Okno na Kulturę

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Domalewski
Reżyser „Cichej nocy” kręci nowy film w Olsztynie. Zobacz zdjęcia

Przy ulicy Pana Tadeusza w Olsztynie kręcono dziś zdjęcia do nowego filmu Piotra Domalewskiego. Na planie zagrały m.in. Kinga Preis i Zofia Stafiej. „Jak najdalej stąd”...

Zamknij
RadioOlsztynTV