Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Cieśliński: wiele firm może upaść, jeśli nie zostanie przywrócony MRG

Piotr Cieśliński (Platforma Obywatelska). Fot. Łukasz Węglewski

– Po raz pierwszy znalazłem się w sytuacji, w której jesteśmy w opozycji. Z każdej sytuacji trzeba wyciągać dobre wnioski i potrafić się odnaleźć. Startując po raz kolejny w wyborach do Sejmu miałem tego świadomość, że nie znajdę się w koalicji rządzącej. To wcale nie oznacza, że trzeba załamać ręce i nic nie robić. – podkreślił w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn Piotr Cieśliński – poseł Platformy Obywatelskiej.

Piotr Cieśliński powiedział, że obecny rząd nie liczy się ze zdaniem opozycji i dlatego musi się realizować w innych obszarach, jak np. Parlamentarny Zespół ds. Polsko-Japońskiej Współpracy Gospodarczej, w której członkowie skupiają się na tematach związanych z energetyką i turystyką oraz innych, m.in. Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Komisji Nadzwyczajnej ds. Energetyki i Surowców Energetycznych czy Komisji ds. Unii Europejskiej.

Piotr Cieśliński (Platforma Obywatelska). Fot. Krzysztof Kaszubski

W dalszej części rozmowy przybliżona została działalność parlamentarna posła Cieślińskiego, który złożył 141 interpelacji, co daje mu 68. miejsce wśród posłów zasiadających w Sejmie. – Pytać należy. Natomiast to, jakie odpowiedzi otrzymujemy – czy są one enigmatyczne czy konkretne – to już zupełnie inna sprawa. – zauważył poseł PO.

– Gdyby trzeba było coś ugasić, to bym się pewnie chętnie poderwał. Zawsze wspierałem strażaków. – skomentował swoje członkostwo w Poselskim Zespole Strażaków Piotr Cieśliński.

Poseł wypowiedział się również na temat działalności w Warmińsko-Mazurskim Zespole Parlamentarnym, którego podstawowym działaniem jest wspieranie samorządu na terenie Warmii i Mazur, a którego Piotr Cieśliński był w poprzedniej kadencji przewodniczącym. – Odbyło się już jedno spotkanie z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego, na którym omawiane były problemy. – podsumował poseł PO, który wskazał również swoją aktywność w przywróceniu małego ruchu granicznego pomiędzy Polską w Obwodem Kaliningradzkim i straty związane z jego zawieszeniem dla firm i przedsiębiorców.

Do wysłuchania rozmowy z Piotrem Cieślińskim zaprasza Krzysztof Kaszubski

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PO, Poranne Pytania, Platforma Obywatelska, Piotr Cieśliński
Konstanty Radziwiłł: przepisy dotyczące jedzenia w polskich szkołach są kuriozalne

Od września w polskich szkołach będzie można kupić tylko zdrowe drożdżówki - zapowiada minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, gość Porannych Pytań Polskiego Radia Olsztyn. Minister Konstanty Radziwiłł wyjaśnia,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV