Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piknik, bieg i pokazy. Terytorialsi świętują 5-lecie

Fot. 4. W-M BOT

4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej świętuje 5-lecie. Główne uroczystości odbędą się w przyszłym tygodniu, ale obchody rocznicowe już się rozpoczęły.

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie upamiętniono patrona Brygady – kapitana Gracjana Klaudiusza Fróga, pseudonim „Szczerbiec”. Natomiast jutro (14 maja) w Olsztynie odbędzie się bieg nad Jeziorem Długim na dystansie 5 km. Udział w nim mogą wziąć wszyscy chętni powyżej 18 lat.

>>> Więcej na temat biegu

Oficjalne obchody rocznicowe odbędą się 22 maja na terenie olsztyńskiej jednostki i będą połączone z dniem otwartych koszar. Jak zapowiada oficer prasowy brygady por. Paulina Kacprzycka, w programie są m.in. pokazy dynamiczne, wystawa sprzętu wojskowego i atrakcje dla najmłodszych.

00:00 / 00:00

4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej powstała 13 maja 2017 roku. Obecnie tworzy ją 5 batalionów lekkiej piechoty – w Olsztynie, Ełku, Braniewie, Morągu i Giżycku. Jej dowódcą jest pułkownik Jarosław Kowalski.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

Uroczystości w 71. rocznicę zamordowania patrona 4. W-M BOT

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko
Sondaż: młodzi Rosjanie przeciwko powszechnej mobilizacji

Jeżeli władze rosyjskie ogłoszą powszechną mobilizację, rządy Putina będzie można liczyć w godzinach - poinformowała w środę ukraińska agencja informacyjna UNIAN na podstawie własnego badania opinii...

Zamknij
RadioOlsztynTV