Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwszy dzwonek w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie

6 września pierwszy dzwonek powitał młodych cudzoziemców w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017.

Naukę rozpoczęło 13 uczniów, pochodzących z Rosji i Wietnamu, w tym jeden ob. Erytrei przebywający w Powiatowym Domu Dziecka w Kętrzynie. Naczelnik ośrodka przywitał dr Agnieszkę Górską, dziekana Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP W Olsztynie Wydział Zamiejscowy w Kętrzynie oraz wszystkich przybyłych na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Nauczycielom życzył cierpliwości, optymizmu i satysfakcji z wykonywanego zawodu. Uczniów zachęcił do owocnej pracy i życzył pozytywnej energii przy nowych wyzwaniach.

Doniosłym momentem dzisiejszej uroczystości było pasowanie podopiecznych ośrodka na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie. Naczelnik pasował uczniów symbolicznym ołówkiem oraz wręczył im upominki. Na zakończenie uroczystości dzieci przygotowały część artystyczną, śpiewając piosenki, zachwyciły publiczność znajomością języka polskiego.

Pierwszy dzwonek w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie, fot. WMOSG

Pierwszy dzwonek w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie, fot. WMOSG

(sg/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn
Prokuratura zajęła się sprawą tajemniczej śmierci 80-latka

80-latek zmarł po wypisaniu ze szpitala w Kętrzynie. Trafił tam po wypadku samochodowym. Do kętrzyńskiej prokuratury rejonowej wpłynęło zawiadomienie w sprawie nieprawidłowości w szpitalu. - Postępowanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV