Pieniądze za zakładanie konta w banku – co warto wiedzieć?
Konto w banku to podstawowe narzędzie, które umożliwia korzystanie z innych instrumentów finansowych. Dodatkowo placówkom zależy na tym, aby mieć jak największe grono odbiorców, dlatego wymyślają różne sposoby na to, żeby zachęcić więcej osób do założenia rachunku. Coraz częściej decydują się za to płacić. Jak to działa? Oto najważniejsze informacje o promocjach bankowych!
Jak działa promocja?
Banki w ramach promowania swoich produktów wpadły na rozwiązanie, które w pierwszej chwili może się wydawać podejrzane. Każdy nowy klient, otwierając konto, ma szansę zdobyć nagrodę, pod warunkiem spełnienia kilku prostych warunków określonych w regulaminie. Obecnie wydaje się to powszechnym działaniem.
Da się to łatwo sprawdzić, wchodząc na stronę internetową https://zgarnijpremie.pl/, gdzie zebrano aktualne oferty bankowe, z których można skorzystać. Witryna, poza zebraniem danych o aktualnych promocjach, informuje również, z jakimi profitami dla klientów są one związane.
Ułożenie propozycji w rankingu sprawia, że konsument w szybki i łatwy sposób może zweryfikować, co zyskuje dzięki konkretnej ofercie. Każda z promocji znajduje się na osobnym kafelku, na którym widnieją takie informacje jak:
- nazwa oferty;
- logo banku;
- koszty związane z utrzymaniem konta i karty płatniczej;
- koszt wypłaty z bankomatów;
- wysokość i rodzaj premii.
Co więcej, żeby ułatwić cały proces, klient ma szansę przejść bezpośrednio na stronę internetową banku. Aby to zrobić, musi tylko kliknąć przycisk „Złóż wniosek” umieszczony na dole każdego z kafelków.
Pod nim znajduje się kolejny odnośnik – „Sprawdź szczegóły”. Dzięki niemu można się zapoznać z dokładniejszymi informacjami na temat promocji, a także przejść do artykułu, który szeroko omawia regulamin i zasady ich działania.
Czy korzystanie z promocji jest bezpieczne?
Wiele osób, widząc promocje bankowe, które zapewniają o wygraniu pieniędzy za założenie konta, mogą mieć wątpliwości, czy są to akcje bezpieczne. W dobie internetu nie jest trudno o nieprawdziwe konkursy, w których chodzi o wyłudzenie pieniędzy czy danych, dlatego obawy tego typu mogą być w pełni uzasadnione.
Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszy z nich to organizator konkursu. W wypadku tych promocji są to banki – zazwyczaj placówki te istnieją od lat na rynku i nietrudno je zweryfikować. Biorąc udział w tego typu akcjach, zawsze należy sprawdzić, kto jest za nie odpowiedzialny, by nie natknąć się na oszustwo. Da się to zrobić przy pomocy narzędzi – na serwisie Zgarnijpremie.pl pojawiają się propozycje jedyne dobrze znanych instytucji.
Drugim ważnym czynnikiem jest świadomość tego, jak działa taka promocja. Zapoznanie się z regulaminem pozwala przejrzeć warunki danej opcji i dokładnie zrozumieć, w jakim wypadku użytkownik może liczyć na przyznanie nagrody.
Zazwyczaj, aby otrzymać bonus, wystarczy wykonać kilka prostych zadań, związanych z korzystaniem z ROR-u. Do najpopularniejszych należą:
- utrzymywanie określonego salda na koncie;
- regularne wpływy gotówki;
- wykonywanie transakcji kartą.
Ilość tego typu operacji zostaje określona w regulaminie, a klient może otrzymać obiecany dodatek pieniężny, gdy wywiąże się z nich w danym czasie.
Choć niektórym ciężko w to uwierzyć, tego typu akcje są prawdziwe, a banki nie starając się nikogo oszukać. Co więcej, jeśli doszłoby do jakichś nieścisłości, mogłoby to bardzo zaszkodzić placówce. Są one instytucjami zaufania publicznego.
Gdyby okazało się, że bank oszukuje (w dodatku w związku z pieniędzmi), wiele osób momentalnie odwróciłoby się od jego usług. Odpływ klientów to strata kapitału, który jest niezbędny do prawidłowego i płynnego działania instytucji finansowych.
Dlaczego banki rozdają pieniądze?
Poza wątpliwościami co do prawdziwości akcji można spotkać się z zastanawiającą myślą, czemu właściwie bank postanawia rozdawać pieniądze swoim klientom. Odpowiedź jest bardzo prosta.
Bonusy otrzymają osoby, które nie mają jeszcze konta w placówce. Po założeniu rachunku stają się nowymi klientami, a oddział poszerza grono odbiorców swoich usług. Można zauważyć, jak ważny jest to element, skoro bank decyduje się zapłacić za takie dodatki.
W przeszłości pozyskiwanie klientów również było czymś, za co placówka płaciła, jednak nie konsumentom. Przed rozwojem technologii założenie nowego rachunku wiązało się z pójściem do oddziału banku i dopiero tam można było otworzyć konto. Pracownik instytucji, który obsługiwał całą operację, otrzymywał prowizję – dziś trafia ona do tych, którzy samodzielnie postanowią otworzyć ROR.
Internet pozwolił na usprawnienie całego procesu, a także wykonanie go niemal z dowolnego miejsca, bez wychodzenia z domu, łącznie z podpisaniem ostatecznej umowy. Połączenie z korzystną ofertą i szanse na zdobycie bonusów sprawiają, że banki mają możliwość pozyskać zdecydowanie większą ilość klientów. Poza tym dzięki temu mają szansę zachęcić ich w przyszłości do korzystania z innych dostępnych opcji.
Warunki przystąpienia do promocji – kto nie otrzyma bonusu?
Jednym z głównych warunków przystąpienia do promocji jest nieposiadanie konta w danym banku. Jeśli klient założy rachunek, mając inny tego typu, nie będzie on uwzględniony jako uczestnik konkursu, mimo wykonania zadań z regulaminu.
Jeśli jednak był nim w przeszłości i obecnie nie posiada żadnego rachunku w banku, nie oznacza to, że będzie mógł wziąć udział w promocji. Ważny jest czas, jaki upłynął od zamknięcia poprzedniego konta. Zazwyczaj instytucje po rozwiązaniu umowy ROR-u z klientem nakładają na niego karencję – w tym czasie nie zostanie on wzięty pod uwagę w konkursach.
Z tego względu warto zwracać uwagę, kiedy ten okres się kończy, aby móc skorzystać z bonusów płynących z otwarcia rachunku.
Kolejny ważny punkt to wypełnienie warunków regulaminu. Samo założenie konta jest jedynie drogą, a nie celem, dzięki któremu można otrzymać gotówkę. Zazwyczaj są to punkty dokładnie opisane i czytelne, w dodatku ich spełnienie nie wymaga dużego wysiłku. Bez tego, niestety, bonusy nie przysługują.
Artykuł sponsorowany