Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pieniądze dla UWM na wyrównanie szans kształcenia. Skorzystają pracownicy naukowi i studenci

Prawie 50 mln złotych łącznie dofinansowania otrzyma Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

O przyznaniu drugiej transzy, w kwocie 17 mln złotych poinformował osobiście wiceminister szkolnictwa wyższego prof. Wojciech Maksymowicz.

Program służy umiędzynarodowieniu uczelni w zakresie kształcenia, poprawy pracy nauczycieli akademickich, praz dostosowania kształcenia do potrzeb rozwoju gospodarczego. Obejmuje także dofinansowaniem te wydziały, które nie zaangażowały się w poprzednim projekcie jak np. wydział lekarski. Przyszli lekarze dostaną specjalne dofinansowanie na wyjazdy zagraniczne na zaproszenia dobrych specjalistów akademickich.

Profesor Wojciech Maksymowicz dodał, że udało się w podwyższyć kwotę dofinansowania programu kosmicznego dla katedry geodezji i budownictwa o półtora miliona złotych. W pierwszej części programu UWM otrzymał ok. 33 mln złotych, co daje łączną kwotę ok. 50 mln złotych z obecnym dofinansowaniem. Z pieniędzy skorzysta także filia w Ełku.

W programie weźmie udział 506 pracowników, oraz od 3 do 4 tysięcy studentów.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, prof. Ryszard Górecki
Zamiast wielkiego odkrycia jest wyrok. UWM będzie walczył o pieniądze za nieudany projekt sztucznego rozrodu węgorza

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zapowiada, że będzie walczył o pieniądze za nieudany projekt sztucznego rozmnażania węgorza europejskiego. Uczelnia straciła na nim 2,5 miliona złotych. Przypomnijmy – wczoraj, 26...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV