Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Pięciu wspaniałych” z Braniewa. Strażnicy graniczni w cztery dni bezinteresownie wyremontowali mieszkanie starszej pani

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze, którzy od pewnego czasu przyglądali się warunkom mieszkaniowym seniorki jednej z przygranicznych miejscowości postanowili pomóc kobiecie.

Gdy mieszkanka gminy Braniewo pojechała na pielgrzymkę strażnicy graniczni wykorzystali swój prywatny czas i ruszyli do pracy. Na remont mieszkania mieli tylko cztery dni. W tym czasie szpachlowali i malowali pokoje, naprawili podłogi, położyli panele i umeblowali kuchnię. To tylko część prac jakie wykonali.

Gdy starsza pani wróciła z pielgrzymki i weszła do odnowionego mieszkania była kompletnie zaskoczona. Nic nie wiedziała o remoncie i niczego nie podejrzewała. Przed wyjazdem poprosiła tylko jednego ze strażników granicznych o opiekę nad jej zwierzętami.

O całej sprawie przełożeni funkcjonariuszy dowiedzieli się dopiero po rozmowie z sąsiadką starszej pani, która zadzwoniła, by podziękować im za trud i wysiłek włożony w remont mieszkania. Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk Robert Inglot za szlachetną i godną naśladowania postawę wręczył swoim podwładnym grawerowane dyplomy.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za W-MOSG

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, mieszkanie, remont, Braniewo, straż graniczna, strażnik graniczny
Ponad 2 miliony złotych warta jest krajanka i susz tytoniowy przechwycone przez strażników granicznych z Grzechotek

Funkcjonariusze zabezpieczyli maszynę do krojenia tytoniu, urządzenia pomocnicze oraz telefony komórkowe. Dwóch mieszkańców Łodzi zatrzymano na gorącym uczynku. Jak ustalono na jednej z posesji w województwie...

Zamknij
RadioOlsztynTV