Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pięć firm złożyło oferty na budowę basenu w Elblągu

wizualizacja basenu w Elblągu wg. projektu Grzegorza Lateckiego

Pięć firm chce wybudować Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu. Wśród nich są dwa konsorcja, których liderami są lokalne przedsiębiorstwa.

Najniższa oferta to niemal 23 miliony, a najwyższa ponad 39 milionów złotych. Komisja przetargowa już analizuje złożone oferty pod kątem formalno-prawnym. Wyłoniony wykonawca będzie odpowiadał za całość inwestycji, a czasu nie ma dużo – wyjaśnia mówi Jerzy Wiadrowski, przewodniczący komisji przetargowej w elbląskim ratuszu:

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, na budowę kompleksu basenów, Elbląg dostał unijną dotację w wysokości ponad 16 milionów złotych, a całkowity koszt budowy szacowany jest na 25 milionów. Umowa na dofinansowanie była podpisana w Wigilię, natomiast prace budowlane ruszą w przyszłym roku. Centrum Rekreacji Wodnej ma być gotowe na wiosnę 2015 roku. (Mira Stankiewicz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przetarg
Przetarg na projekt i budowę zajezdni tramwajowej

Olsztyński Urząd Miasta ogłosił przetarg na projekt i budowę zajezdni tramwajowej. Ratusz poinformował, że zwycięzca przetargu będzie miał półtora roku na zaprojektowanie i zbudowanie obiektu, a...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV