Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PFRON podsumował współpracę z organizacjami pozarządowymi. „To kluczowy element realizacji misji Funduszu”

Fot. K. Grabowska

Prawie 280 mln złotych dostaną w tym roku organizacje pozarządowe z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pieniądze, tak jak w poprzednich latach, mają wspierać wejście osób niepełnosprawnych na rynek pracy, zwiększać ich samodzielność i wspomagać organizację wszelkich przedsięwzięć aktywizujących tę grupę społeczną.

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja na temat współpracy PFRONU z organizacjami pozarządowymi od 2015 roku. Wspomnieć jednak należy, że taka współpraca rozpoczęła się już w 2008 roku. Dzięki wsparciu – głównie finansowemu – w naszym regionie udało się zrealizować 160 różnych projektów, przeznaczono na nie przeszło 35 mln złotych, prawie 35,5 tysiąca osób mogło natomiast skorzystać z proponowanej oferty. Dla Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych organizacje pozarządowe są ważnym partnerem. Dzięki ich działaniom każdego roku realizowana jest misja funduszu. Zazwyczaj chodzi o realizację podstawowych zadań wspierających niepełnosprawnych na różnych etapach ich życia, ale też o pomysłowość i zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi.

PFRON wspomaga finansowo także samorządy. W 2019 roku przekaże im w skali kraju miliard złotych. Te pieniądze przeznaczane są na działanie warsztatów terapii zajęciowej, zakłady aktywności zawodowej a także rehabilitację społeczną, zawodową i prace budowlane.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niepełnosprawni, organizacje pozarządowe, PFRON
W Biskupcu obchodzono Dzień Godności Niepełnosprawnych Intelektualnie

Kilkaset osób uczestniczyło w uroczystych obchodach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, które odbyły się na Placu Wolności w Biskupcu. Oprócz tradycyjnych przemówień, odbyły się występy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV