Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Biskupcu obchodzono Dzień Godności Niepełnosprawnych Intelektualnie

Fot. Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Kilkaset osób uczestniczyło w uroczystych obchodach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, które odbyły się na Placu Wolności w Biskupcu.

Oprócz tradycyjnych przemówień, odbyły się występy grup młodzieżowych oraz orkiestry, po których wszyscy przemaszerowali do Centrum Edukacyjno- Rehabilitacyjno- Zawodowego przy ul. Żółkiewskiego. Tam odbyły się m.in. występy wychowanków biskupieckiego ośrodka oraz koncert.

Obchody Dnia Godności były także okazją do uroczystego otwarcia nowo wyremontowanych części budynku placówki. Będą w nich prowadzone działania wspierające osoby niepełnosprawne w wejściu na chroniony i otwarty rynek pracy. Biskupieckie centrum na stałe wspiera 70 osób. Remont trwał prawie rok i zakończył się w marcu. Rewitalizacja budynku została wsparta finansowo przez Powiat Olsztyński, który przekazał na ten cel prawie 155 tysięcy złotych.

Fot. Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Fot. Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Fot. Starostwo Powiatowe w Olsztynie

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, starosta, niepełnosprawni, niepełnosprawność
Badania kontra rzeczywistość

Wśród dzieci zaliczanych do niepełnosprawnych co czwarte ma zadatki na wybitnego matematyka. Marnujemy talenty geniuszów uwięzionych w chromych ciałach - twierdzi Zuzanna Jastrzębska-Krajewska, autorka badań dotyczących...

Zamknij
RadioOlsztynTV