Pewna wygrana Startu Elbląg. „Z przekroju całego meczu byliśmy zespołem lepszym”

W kolejnym meczu rozgrywek PGNiG Superligi szczypiornistek, Start Elbląg podejmował KPR Gminy Kobierzyce i wygrał wyraźnie 30:24.

Elblążanki źle weszły w ten mecz. W pierwszych trzech minutach przestrzeliły dwa rzuty karne i czysty rzut z koła. W odpowiedzi Kobierzyce zdobyły bramkę i do 20 minuty na tablicy wyników najczęściej gościł remis. Ostatnie minuty to nieco lepsza gra Startu, który ostatecznie wygrywa pierwszą połowę 15:13. Druga miała podobny przebieg, ale między 44 a 52 minutą gospodynie rzuciły 5 bramek i wyszły na prowadzenie 25:20, które dowiozły do końca.

Po meczu trener Startu Andrzej Niewrzawa miał pretensje do zespołu o brak skuteczności.

00:00 / 00:00

Za tydzień Start ponownie u siebie podejmować będzie, pretendującą do brązowego medalu Energę AZS Koszalin.

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Start Elbląg
Start Elbląg podejmie u siebie KPR Gmina Kobierzyce. „Kluczem do sukcesu będzie dobra gra w obronie”

Interesująco zapowiada się kolejny mecz elbląskiego Startu. Do Elbląga przyjeżdża zespół KPR Gminy Kobierzyce. Kobierzyczanki mają 39 punktów i zajmują czwarte miejsce, Start z 36 punktami...