JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Pełna dominacja w Uranii! Indykpol AZS Olsztyn gromi MKS Będzin

Indykpol AZS Olsztyn lepszy od MKS-u Będzin! Akademicy wygrali 3:0 (25:18, 25:18, 25:7) w rozgrywkach PlusLigi.

Olsztynianie od początku kontrolowali przebieg gry. Do bardzo dobrego przyjęcia gospodarze dołożyli skuteczną grę w ataku. W pierwszym secie AZS mylił się niezwykle rzadko, utrzymując wypracowaną na początku przewagę. Efekt? Premierowa partia wygrana 25:18.

Koncert Indykpolu trwał także w drugim secie. Cały czas bardzo wysoką skuteczność w ataku utrzymywali Damian Schulz, Wojciech Żaliński i Ruben Schott. Goście z Będzina ani przez moment nie zagrozili olsztynianom, którzy w drugiej partii triumfowali także 25:18.

Jeżeli po dwóch setach mogliśmy mówić o znacznej przewadze Akademików, to w trzeciej, i jak się okazało ostatniej odsłonie, obserwowaliśmy prawdziwą dominację. Olsztynianie upokorzyli MKS, wygrywając… 25:7 i całe spotkanie 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu uznano Wojciecha Żalińskiego.

Następny mecz Indykpol AZS Olsztyn zagra 22 listopada o 14:45. W hali Urania zmierzą się z Czarnymi Radom.

A. Dybcio

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
Siatkarze Indykpolu zmierzą się z jedną z najsłabszych drużyn w stawce. Jest szansa na punkty?

Po piątkowej porażce w Rzeszowie, siatkarze Indykpolu AZS-u ostrzą sobie zęby na pierwsze od dawna punkty w Plus Lidze. Jest to jak najbardziej realne, bowiem do...