Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Paweł Paź „Korek” i Sebastian Rozwadowski, czyli olsztynianie na Rajdzie Dakar w Peru

Od lewej Paweł Paź (Korek) jest na tegorocznym Dakarze głównym mechanikiem kierowcy Stephane’a Peterhansela. Fot. facebook Hołowczyc Racing

Na piaszczystych trasach w Peru trwa Rajd Dakar. Olsztyńskimi akcentami podczas najtrudniejszego rajdu terenowego świata są: pilot Litwina Benediktasa Vanagasa – Sebastian Rozwadowski oraz Paweł Paź.

Paweł Paź (Korek) jest w tym roku głównym mechanikiem ekipy legendarnego kierowcy Stephane’a Peterhansela. Francuz to sześciokrotny zwycięzca Rajdu Dakar na motocyklu i siedmiokrotny triumfator zmagań w samochodzie.

Od 15 lat Paweł Paź ściśle współpracuje z olsztyńskim rajdowcem Krzysztofem Hołowczycem.

Paweł jest szefem mojego serwisu. Zaczynał, kiedy był młodzieńcem i zdobywał kolejne etapy swojego wtajemniczenia mechanicznego. Był moim mechanikiem także na Dakarze. Był bardzo dobrze oceniany przez zespół „X-Raid”. Pracował 2 lata z Mikko Hirvonenem, teraz jest mechanikiem Peterhansela.

Jak podkreślił Krzysztof Hołowczyc, Paweł Paź cieszy się wielkim szacunkiem wśród ekip rajdowych.

Cały czas „X-Raid” prosi mnie, żeby Paweł z nimi pojechał, bo jest silną częścią zespołu. To jest nobilitacja dla mnie, że Paweł pracuje dla nas, a z drugiej strony, że się ciągle szkoli i jest coraz lepszym mechanikiem.

W Peru trwa drugi odcinek tegorocznego Rajdu Dakar z Pisco do San Juan de Marcona. Po pierwszym dniu na prowadzeniu wśród kierowców samochodów jest Katarczyk – Nasser Al-Attiyah. Wysokie 3. miejsce zajmuje Polak Jakub Przygoński. Stephane Peterhansel był siódmy, a ekipa Vanagas/Rozwadowski została sklasyfikowana na 20. miejscu.

Rajd Dakar 2019. Fot. facebook Hołowczyc Racing

Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski. Fot. materiały prasowe

Autor: P.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Hołowczyc, Dakar, rajd, korek, mechanik, rozwadowski, kierowca rajdowy, motosport, Paweł Paź
„Litewska pogoń i polski orzeł współpracują przy najtrudniejszych wydarzeniach”. Olsztyński pilot Sebastian Rozwadowski rozpoczyna Rajd Dakar

Dziś w Peru oficjalne rozpoczęcie Rajdu Dakar. Na starcie pojawi się m.in. litewski kierowca Benediktas Vanagas oraz jego olsztyński pilot Sebastian Rozwadowski. Jak podkreśla Sebastian Rozwadowski...

Zamknij
RadioOlsztynTV