Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Litewska pogoń i polski orzeł współpracują przy najtrudniejszych wydarzeniach”. Olsztyński pilot Sebastian Rozwadowski rozpoczyna Rajd Dakar

Fot. materiały prasowe

Dziś w Peru oficjalne rozpoczęcie Rajdu Dakar. Na starcie pojawi się m.in. litewski kierowca Benediktas Vanagas oraz jego olsztyński pilot Sebastian Rozwadowski.

Jak podkreśla Sebastian Rozwadowski ich wspólny start ma nie tylko aspekt sportowy, ale również dyplomatyczny.

Jeśli chodzi o stosunki polsko-litewskie, to mamy wspaniałą historię. Ostatnio coś się zepsuło i my chcemy pokazać, że oprócz aspektu sportowego jest też inny wymiar współpracy między naszymi krajami.  Litewska pogoń i polski orzeł kiedyś doskonale współpracowały i teraz równie dobrze mogą pracować przy największych i najtrudniejszych wydarzeniach na świecie.

00:00 / 00:00

Sebastian Rozwadowski przypomina, że polsko-litewski projekt motoryzacyjny został doceniony przez rządy obu krajów.

Nasza prezentacja w Wilnie na, której byli obecni minister Czapułtowicz i Lenkiewiczius, czyli przedstawiciele rządów Polski i Litwy (…) pokazuje, że to co robimy zostaje dostrzeżone, a to nas bardzo cieszy.

00:00 / 00:00

Rajd Dakar, to impreza uznawana za najtrudniejszą w sportach motorowych. Przez 10 dni rywalizować w niej będzie kilkuset kierowców samochodów, quadów i motocykli z całego świata. Jutro pierwszy odcinek specjalny.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dakar, rajd, rozwadowski
Załoga Sebastian Chrzanowski/Adam Binięda nie wystąpiła na legendarnej Karowej

Kajetan Kajetanowicz jadący Fordem Fiestą WRC wygrał w Warszawie 56. Rajd Barbórki. Trzykrotny mistrz Europy triumfował w imprezie po raz szósty z rzędu i wyrównał rekord...

Zamknij
RadioOlsztynTV