Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pasja w duchu slow i eko – Kuźnia Społeczna zaprasza miłośników lokalnych produktów

Fot. K. Piasecka

Produkt lokalny to jakość, świeżość i dostępność. Jego rola w czasach pandemii oraz wpływ na nowe trendy w żywieniu, będą głównymi tematami dwudniowego wydarzenia „EcoTrendy #ryneczek #kulinaria #warsztaty”.

Organizuje je Bank Żywności w Olsztynie. W weekend 18-19 września w Kuźni Społecznej spotkają się m.in. miłośnicy życia w duchu slow.

Dobry znaczy świeży, lokalny, sezonowy – tworzony z pasją i zaangażowaniem. Drobni producenci żywności, naturalnych kosmetyków, rękodzielnicy, przez dwa dni zaprezentują swoje jakościowe ekologiczne produkty, opowiedzą o sposobach ich wytwarzania, podzielą się często wielopokoleniowym doświadczeniem. Na 30 stoiskach w strefie Dobrych Targów przy Kuźni Społecznej pojawią się plony z pól, sadów i ogrodów.

Swoje produkty zaprezentują także właściciele pasiek, producenci nabiału, przetworów rybnych, olejów, słodyczy. Nie zabraknie domowego chleba i konfitur. A ofertę uzupełnią rękodzielnicy tworzący cuda z włóczki czy lnu, oferujący naturalne świece czy autorską biżuterię. Zielarze i producenci naturalnych kosmetyków udowodnią, że przyroda Warmii i Mazur to prawdziwa apteka dla zdrowia i urody.

Dobre Targi to okazja, aby złapać bakcyla slow life i nauczyć się czerpać z potencjału, który mamy wokół siebie. A także poznać ludzi, którzy ze swojej pasji uczynili sposób na życie

– zapewnia Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie, organizatora drugiej edycji wydarzenia „EcoTrendy #ryneczek #kulinaria #warsztaty”.

Strefa handlowa to tylko część unikatowego w skali regionu wydarzenia. Otwarta impreza kierowana jest m.in do mniej i bardziej zaawansowanych miłośników ekologii, trendu zero-waste, którzy poszukują wiedzy i inspiracji. A także dla tych, którzy lubią kuchenne eksperymenty, chcą odkryć lub pogłębić kulinarną pasję. W nowocześnie wyposażonej kuchni warsztatowej, pod okiem znakomitych szefów kuchni, można będzie zgłębić tajniki włoskich specjałów, poznać receptury na potrawy roślinne czy sposoby na przyrządzenie tatara.

Podczas otwartych seminariów naukowcy, psychodietetycy i trenerzy, przybliżą temat nawyków i wyzwań żywieniowych w dobie pandemii. Będzie mowa o zaletach lokalnych produktów i krótkich łańcuchów dostaw oraz gospodarce obiegu zamkniętego.

W strefie dla dzieci animatorzy poprzez zabawę będą edukować, w jaki sposób małymi krokami zmieniać codzienne nawyki, by zadbać o lepsze jutro dla nas i naszej planety.

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Olsztyn.

Sprawdź dokładny harmonogram

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bank Żywności w Olsztynie
Co roku marnujemy 9 ton żywności. Najczęściej dotyczy to osób zamożnych

Polacy wyrzucają rocznie 9 milionów ton żywności. W całej Unii Europejskiej marnuje się prawie 90 milionów ton jedzenia. Wyrzucamy głównie pieczywo, owoce, warzywa, wędliny i nabiał,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV