Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pamiętają o bohaterach walk o niepodległość. W przeddzień święta Armii Krajowej na mogiłach żołnierzy zapłonęły znicze

Fot. WOT

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z 43. Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie posprzątali groby żołnierzy Armii Krajowej pochowanych na dwóch elbląskich cmentarzach. Na każdym zostawili płonący znicz.

Okazją do odwiedzenia grobów bohaterów walk o niepodległość jest, przypadające 14 lutego, święto Armii Krajowej. WOT dziedziczy tradycje Armii Krajowej. Żołnierze przyznają, że pamięć o bohaterach to ich obowiązek. Podczas akcji odwiedzili groby m.in.Jerzego Juliana Szewczyńskiego, Bolesława Mikijańca oraz gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

Na cmentarzu Agrykola oraz Dębca w Elblągu znajdują się 44 groby bohaterów walk o niepodległość. Terytorialsi odwiedzili także mogiły żołnierzy AK w Braniewie, Bartoszycach i Lidzbarku Warmińskim. Znicze zapłonęły na 60 nagrobkach.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, Elbląg, Lidzbark Warmiński, pamięć, Braniewo, znicz, AK, grób, mogiła, nagrobek, Armia Krajowa, WOT, wojska obrony terytorialnej, żołnierz AK
Terytorialsi wraz z lekarzami szczepią kombatantów

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają w szczepieniach seniorów na COVID-19. Tych, którzy mają trudności z dojazdem do punktów szczepień, odwiedza w domach mobilny zespół. Przez trzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV