Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

P. Opaczewski o 2022: dobry i pracowity rok dla mnie i regionu

Fot. J. Sulecki

To był pracowity i dobry rok dla mnie i regionu również – powiedział gość Porannych Pytań wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski. Objął on to stanowisko pod koniec roku 2021 i, jak podkreśla, przejście do sektora rządowego wymagało sporo nauki i było okazją do nabrania nowych doświadczeń.

Subregion elbląsko-braniewski po raz kolejny korzystał z różnych funduszy rządowych – takich jak 500+, Maluch+ czy Senior+, Polskiego Ładu, itd. To od 2015 roku w sumie ponad półtora miliarda złotych. W roku 2022 za ponad 70 mln zł wykonane zostały modernizacje wielu dróg – także tych niewielkich, w małych samorządach. To ogromne wsparcie, bez tego niektóre drogi nie zostałyby zrobione nigdy.

Wicewojewoda dziękuje samorządowcom za zaangażowanie w dystrybucję węgla z rządowego programu, dzięki czemu zamówione zostało 5 tysięcy ton opału dla mieszkańców, którzy złożyli wniosek w tej sprawie.

Piotr Opaczewski zapewnia też trzy żuławskie gminy z powiatu elbląskiego, że ich inicjatywa dotycząca zabezpieczenia przeciwpowodziowego i walki z bobrami będzie przedmiotem prac także w tym roku.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

 

 

Więcej w drogi, Elbląg, Żuławy, Poranne Pytania, bobry, podsumowanie, Studio Elbląg, Piotr Opaczewski
W Elblągu rozpoczyna pracę ośrodek wsparcia bezdomnych i uzależnionych od alkoholu

W Elblągu zaczyna pracę Miejskie Centrum Wsparcia Osób Bezdomnych i Uzależnionych. Placówka zastępuje zlikwidowane na początku pandemii Pogotowie Socjalne z izbą wytrzeźwień. W założeniu w jednym...

Zamknij
RadioOlsztynTV