Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śnieg to wielka radość, ale nie dla tych którzy muszą go sprzątać. Jakie obowiązki mają kierowcy i właściciele budynków?

fot. Przemysław Getka

Elbląska straż miejska przypomina o obowiązku odśnieżania. Terenami miejskimi zajmują się służby komunalne, ale te prywatne i spółdzielcze są w gestii właścicieli lub administratorów.

Śnieg musi być usuwany, za poważne zaniedbania są kary. Tu obowiązki są jasno opisane w przepisach, które mówią o tym, że trzeba się za to zabrać w krótkim czasie po ustaniu opadów.

Nie można podrzucać śniegu lub błota na jezdnię lub sąsiadom. Kierowcy nie mogą zapomnieć o swoich samochodach, jeśli mają w planie podróż. Niektórzy oczyszczają tylko przednią szybę, zaniedbując boczne i tylne oraz lusterka.

– To poważne zagrożenie – przypomina komisarz Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.

Dodajmy – czapa śniegu z dachu też musi zniknąć, nim auto ruszy w drogę. Co ważne, konieczne jest też usuwanie śniegu z dachów, a także sopli zwisających z rynien.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, śnieg, lód
Strażacy ostrzegają: Pokrywa lodu jest jeszcze zbyt cienka

„Nie wchodźmy na lód” - apelują strażacy. Zimowa aura sprawiła, że część akwenów w województwie już zamarzła, ale pokrywa lodowa jest jeszcze bardzo cienka. Zarówno dzieci,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV