Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszukiwali seniorów metodą „na policjanta” i „na pracownika poczty”. Zatrzymano dwóch mieszkańców Warszawy

Fot. fotolia

Olsztyńscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wspólnie z wojewódzkimi kryminalnymi zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy podejrzanych o szereg oszustw dokonanych w Olsztynie metodami „na policjanta” i „na pracownika poczty”.

Jak mówi Rafał Prokopczyk z biura prasowego olsztyńskiej policji, funkcjonariusze wpadli na trop 15- i 20-latka po sygnale zrozpaczonej, okradzionej seniorki.

Podający się za policjantów mężczyźni, pod legendą planowanego na jej mieszkanie napadu, przekonali pokrzywdzoną, aby wszystkie wartościowe rzeczy znajdujące się w jej domu spakowała do reklamówki i wyrzuciła przez okno. Kobieta myśląc, że pomaga prawdziwym funkcjonariuszom posłusznie wykonała polecenia oszustów i przez okno wyrzuciła torbę z zawartością gotówki, biżuterii i złotych monet o łącznej wartości ponad 18 tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

Rafał Prokopczyk informuje, że policja szybko namierzyła auto przestępców. Tzw. „kurierów” udało się zatrzymać po pościgu na krajowej S7 w pobliżu Mławy.

Młodzi mężczyźni w ten sam sposób oszukali jeszcze dwóch seniorów z Olsztyna – do zdarzeń doszło w lutym tego roku. Łączna wartość strat to ponad 50 tysięcy złotych. W trakcie czynności policjanci odzyskali część skradzionej gotówki, biżuterię i złote monety.

00:00 / 00:00

15-latek został umieszczony w schronisku dla nieletnich i będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. Okazało się, że chłopak miał na swoim koncie więcej przestępstw i był poszukiwany za notoryczne uchylanie się od obowiązku szkolnego. 20-latek został aresztowany na 3 miesiące, grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, bo badany jest wątek udziału oszustów w podobnych przestępstwach na terenie całego kraju.
Autor: B. Gajlewska/KMP Olsztyn
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszustwo, oszczędności, kurier, metoda na policjanta
Liczył na szybki zysk, stracił 50 tysięcy. Olsztynianin ułatwił oszustowi dostęp do komputera i przekazał wrażliwe dane

50 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Olsztyna skuszony rzekomą możliwością szybkiego zysku przy inwestycjach m.in. w kryptowaluty. Mężczyzna zachęcony perspektywą dużych zarobków, wypełnił formularz kontaktowy, a następnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV