Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie  

Ostróda inwestuje w energię. Kolejne kilometry sieci ciepłowniczej

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

W Ostródzie powstanie 2,5 kilometra nowego ciepłociągu. To część większej inwestycji – modernizacji miejskiej sieci ciepłowniczej. Na ten cel tamtejsze Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zdobyło ponad 5 milionów złotych dofinansowania.

Ostródzka spółka komunalna inwestuje od dwóch lat, a jej priorytet to poprawa jakości powietrza w mieście i zwiększenie komfortu mieszkańców.

W 2024 roku uruchomiono nowoczesne kotły na biomasę i gaz, w 2025 powstała instalacja fotowoltaiczna. W tym roku za pozyskane środki spółka planuje budowę nowych węzłów ciepłowniczych w Czerwonych Koszarach, modernizację i budowę nowej sieci, m.in. na Osiedlu Widok oraz ulicach Strapińskiego i Wyspiańskiego, a także likwidację przestarzałych sieci kanałowych i napowietrznych.

Całkowity koszt zaplanowanej na ten rok inwestycji to prawie 8 milionów 200 tysięcy złotych, z czego większość to dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Posłuchaj relacji Leszka Tekielskiego

Autor: L. Tekielski
Redakcja: P. Grzymska

 

Więcej w modernizacja sieci ciepłowniczej, węzły ciepłownicze, modernizacja Ostródy
Zamiast kotłowni węglowych odnawialne źródła energii. Olecko rozpoczęło modernizację sieci ciepłowniczej

Olecko rozpoczęło modernizację sieci ciepłowniczej. Inwestycja pozwoli na likwidację kotłowni węglowych. Nowa sieć będzie miała ponad 5,5 km długości i obejmie swoim zasięgiem większość miasta. Zostanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV