Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostatnia droga prof. Mariana Kozłowskiego

For. Krzysztof Pakulnicki

Studenci, przyjaciele i wykładowcy w Auli im. prof. Moczarskiego w olsztyńskim Kortowie pożegnali wieloletniego nauczyciela akademickiego. Prof. Marian Kozłowski zmarł w czwartek w wieku 78 lat.

Marian Kozłowski ukończył studia na Wydziale Zootechnicznym Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie. W latach 1987-93 był dziekanem tego wydziału, ale już w Akademii Rolniczo-Technicznej. Kierował też Rolniczym Zakładem Doświadczalnym w Pozortach.

Od 1999 roku był związany z Wydziałem Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Specjalizował się w hodowli i żywieniu zwierząt. Opublikował ponad 400 prac naukowych, m.in. podręczniki akademickie i dla techników rolniczych.

Prof. Marian Kozłowski był też posłem na Sejm I kadencji i senatorem V kadencji z okręgu elbląskiego. Należał do Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego, Stowarzyszenia Dziennikarzy RP i Związku Nauczycielstwa Polskiego. Był wyróżniony wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

Prof. Marian Kozłowski został pochowany na cmentarzu komunalnym przy ulicy Poprzecznej w Olsztynie.

Posłuchaj relacji Rafała Fidurskiego

(wchr/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogrzeb
Ostatnie pożegnanie prof. Dziuby

W Olsztynie odbyły się uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Dziuby. Wieloletni kierownik katedry Biochemii Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zmarł 10 grudnia w wieku 70 lat. Prof. Jerzy Dziuba...

Zamknij
RadioOlsztynTV