Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Ostatnie dni na rozliczenie z fiskusem. Urzędy skarbowe zachęcają do złożenia zeznania przez Internet

Fot. Archiwum własne

To ostatnie dni na rozliczenie się z podatków za rok 2019. W związku z sytuacją epidemiczną tegoroczny okres rozliczeniowy wydłużono o miesiąc.

Z uwagi na to, że 31 maja wypada w niedzielę, PIT-y będzie można złożyć jeszcze w poniedziałek 1 czerwca.

Renata Kostowska, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie zapowiada, że dziś urzędy także będą otwarte do godziny 13:

Nowością jest trzeci dzień, który uruchamiamy dla podatników – czyli poniedziałki. I już w ten poniedziałek 1 czerwca urząd będzie czynny od godziny 12 do 18 – dla tych, którzy będą chcieli złożyć zeznanie na ostatnią chwilę.

00:00 / 00:00

Ze względów bezpieczeństwa Renata Kostowska apeluje jednak o to, by nie przychodzić do urzędu, jeśli nie jest to konieczne:

Jeśli ktoś nie musi przychodzić do urzędu skarbowego, niech tego nie robi w tym ostatnim dniu, ponieważ myślę, że będzie spory ruch. Elektroniczny PIT czeka, a jeśli chcemy o coś dopytać, zawsze jest kontakt telefoniczny. Numer jest na stronach wszystkich urzędów skarbowych.

Rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej dodaje, że z roku na rok coraz więcej osób korzysta z elektronicznego sposobu rozliczania się z podatków.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że jeśli nie podejmiemy żadnych działań, to usługa Twój e-PIT automatycznie wypełni i wyśle naszą deklarację podatkową do urzędu skarbowego. Warto jednak dokładnie sprawdzić, czy z automatycznie wypełnionego PIT-u nie wynika kwota podatku do zapłaty. 1 czerwca jest bowiem ostatnim dniem na rozliczenie ewentualnej niedopłaty bez doliczania odsetek.

Usługa Twój e-PIT dostępna jest na stronie podatki.gov.pl. Z fiskusem rozliczymy się również w aplikacji e-Deklaracje lub składając papierową wersję PIT w urzędzie skarbowym. Wybierając rozliczenie przez internet szybciej dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku. Termin zwrotu podatku dla rozliczeń przesłanych elektronicznie wynosi maksymalnie 45 dni od złożenia zeznania. Dla rozliczeń złożonych papierowo maksymalny termin to trzy miesiące.

Bezpłatnych porad w sprawie rozliczenia PIT udzielają konsultanci Krajowej Informacji Skarbowej. Na stronie internetowej KAS dostępny jest czat z konsultantem oraz numer infolinii.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko / IAR

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Olsztyński WORD wznowił egzaminy na prawo jazdy kategorii B. „Ograniczono liczbę osób i wprowadzono obostrzenia sanitarne”

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie wznowił egzaminy praktyczne na prawo jazdy kategorii B. To najbardziej popularna kategoria, która uprawnia do kierowania autami osobowymi. Jak informuje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV