Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński WORD wznowił egzaminy na prawo jazdy kategorii B. „Ograniczono liczbę osób i wprowadzono obostrzenia sanitarne”

Egzamin na prawo jazdy. Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie wznowił egzaminy praktyczne na prawo jazdy kategorii B. To najbardziej popularna kategoria, która uprawnia do kierowania autami osobowymi.

Jak informuje Marcin Kiwit egzaminator nadzorujący w olsztyńskim WORD-zie, zasady egzaminów na prawo jazdy, ani tryb ich przeprowadzania, nie zmieniły się. Są takie same jak przed epidemią. Wszelkie sprawy związane z egzaminem, muszą być dokonywane zdalnie – dodaje Marcin Kiwit.

Natomiast wprowadzono obostrzenia sanitarne. Kursanci mogą wejść do budynku WORD-u dopiero przed samym egzaminem. Wcześniej muszą podpisać oświadczenie o stanie zdrowia i poddać się badaniu temperatury. Muszą mieć także maseczki i rękawiczki ochronne. Ponadto liczba osób, które mogą przystąpić danego dnia do egzaminu jest ograniczona. Wszelkie sprawy związane z egzaminem, czyli zapisy i opłaty, muszą być dokonywane przez internet.

Obecnie olsztyński WORD egzaminuje przyszłych kierowców prawie we wszystkich kategoriach, oprócz T, która uprawnia do kierowania ciągnikami rolniczymi.

00:00 / 00:00

Ale ta kategoria także ma być uruchomiona w najbliższych dniach.

Egzamin na prawo jazdy. Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WORD, egzamin, prawo jazdy
MEN opublikowało wytyczne dotyczące przeprowadzenia egzaminów

Ministerstwo edukacji narodowej podało wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych, w tym matur i egzaminu ósmoklasisty. W dokumencie określono m.in. kto może być obecny w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV