Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ośrodek Helpera w Olsztynie będzie normalnie działał, gdy zostanie przejęty przez samorząd

Środowiskowy Dom Samopomocy „Dar Serca” przy ulicy Kuronia w Olsztynie

Wszystkie placówki prowadzone dotychczas przez stowarzyszenie Helper nadal świadczą usługi, zapewniając ten sam poziom standardów, a pracownicy mogą liczyć na pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Takie zapewnienie rodziny i opiekunowie podopiecznych Helpera usłyszeli od urzędników wydziału polityki społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Podczas spotkania zapoznali się też ze  szczegółami decyzji o cofnięciu dotacji dla  stowarzyszenia. Najwięcej czasu  poświęcono na omawianie  problemu prowadzenia placówki przy ulicy Kuronia przez stowarzyszenie Helper.

Podopieczni i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Dar Serca” będą mogli wrócić wówczas, gdy  ośrodek zostanie przekazany samorządowi miasta. Takie rozwiązanie byłby zdaniem wojewody najkorzystniejsze.

Z przekazanej przez MOPS informacji wynika, że 65 osób zostało skierowanych na czas przejściowy do innych ośrodków. Wczoraj (9 stycznia) wojewoda Artur Chojecki i zastępca dyrektora wydziału polityki społecznej spotkali się z pracownikami „Daru Serca”.

Przedstawiono im przyczyny podjętych decyzji oraz propozycje rozwiązania sytuacji. Z dyrektorami pozostałych Środowiskowych Domów Samopomocy w Olsztynie uzgodniono również, że zatrudnią kadrę pracująca w ośrodku  przy ulicy Kuronia.

Stabilizuje się także sytuacja w placówce w Jedwabnie. Wójt gminy wypowiedział umowę stowarzyszeniu Helper, a na specjalnej sesji gminni radni mają przekształcić placówkę w obiekt samorządowy.

Fot. Anna Minkiewicza-Zaremba

 

Autor: L.Tekielski
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w chorzy, Helper, dar serca, Środowiskowy Dom Samopomocy, ulica Kuronia
Tomasz Kaczmarek zrezygnował z kierowania Stowarzyszeniem Helper

Tomasz Kaczmarek przestał być prezesem Stowarzyszenia Helper. Były poseł PiS i agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował o tym w oświadczeniu przesłanym do Radia Olsztyn. Tomasz Kaczmarek...

Zamknij
RadioOlsztynTV