Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tomasz Kaczmarek zrezygnował z kierowania Stowarzyszeniem Helper

Tomasz Kaczmarek

Tomasz Kaczmarek przestał być prezesem Stowarzyszenia Helper. Były poseł PiS i agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował o tym w oświadczeniu przesłanym do Radia Olsztyn.

Tomasz Kaczmarek napisał m.in., że on i jego żona całkowicie wycofują się z działalności stowarzyszenia i przekazują jego prowadzenie opiekunom i terapeutom. Od dziś nie pełnię żadnych funkcji oraz stanowisk w stowarzyszeniu – napisał w oświadczeniu Tomasz Kaczmarek. Jak wyjaśnił, jego rezygnacja związana jest z nieprzyznaniem przez wojewodę dotacji na dwie placówki prowadzone przez Helpera.

Pod koniec grudnia wojewoda Artur Chojecki wstrzymał dotacje placówkom w Olsztynie i Jedwabnie z powodu rezultatów kontroli,które wykazały liczne nieprawidłowości finansowe w prowadzeniu obu placówek,

Tomasz Kaczmarek nie zgadza się z tym i jak zapewniał jeszcze w grudniu,  złożył w tej sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Helper prowadzi jeszcze dwie placówki – w Prejłowie i Marcinkowie. Umowy na finansowanie tych obiektów są dłuższe i decyzja wojewody ich nie dotyczy.

Działalność Stowarzyszenia Helper objęta jest postępowaniem prowadzonym przez policję, prokuraturę i Krajową Administrację Skarbową.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Helper
„W mojej ocenie placówka prowadzona przez Helper jest nielegalna”. Dyrektor Marcin Jastrzębski gościem Porannych Pytań

O wstrzymaniu dotacji dla Helpera i o pensjonariuszach stowarzyszenia, którzy nie zostali bez opieki mówił w Porannych Pytaniach dyrektor wydziału polityki społecznej urzędu wojewódzkiego w Olsztynie...

Zamknij
RadioOlsztynTV