Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Opublikowano ranking najlepszych uczelni. Jak wypadł UWM?

UWM Olsztyn. Fot. Przemysław Getka

Szóste miejsce wśród polskich uniwersytetów i dwudzieste spośród wszystkich publicznych polskich uczelni – tak wygląda pozycja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w najnowszym rankingu THE Impact 2023. Ocenia on najlepsze szkoły wyższe na świecie.

The Impact monitoruje działania uczelni na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W 2023 roku olsztyńska uczelnia była oceniana w czterech kategoriach: dobre zdrowie i jakość życia, życie na lądzie, pokój, sprawiedliwość i silne instytucje oraz partnerstwo dla realizacji celów. UWM najlepiej wypada w celu życie na lądzie. Wskaźniki, które uwzględnia ranking, pozwoliły UWM na zajęcie w tej kategorii 4. miejsca wśród polskich szkół wyższych.

Z polskich uczelni najlepiej wypadł Uniwersytet Gdański – przed Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

W zestawieniu najlepiej oceniony został Western Sydney University – przed University of Manchester i Queen’s University w Kanadzie.

Redakcja: Ł. Sadlak
Źródło: UWM

Więcej w UWM, ranking
W sobotę w Kortowie lekkoatletyczne mistrzostwa województwa

W sobotę, 3 czerwca, w godzinach 12.00-18.30 na stadionie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w olsztyńskim Kortowe odbędą się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego programu "Lekkoatletyka dla każdego". Jednocześnie będzie to...

Zamknij
RadioOlsztynTV