Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńskie hospicjum przyjmie chore dzieci z Ukrainy

Fot. Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci Caritas w Olszynie

Hospicjum Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie przygotowuje się do przyjęcia dzieci z Ukrainy wymagających opieki paliatywnej. Przygotowanych jest 6 miejsc w hospicjum stacjonarnym i kilkanaście miejsc w hospicjum domowym dla małych podopiecznych ukraińskich szpitali i hospicjów.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu instytucji po obu stronach granicy, udało się rozpocząć ewakuację chorych dzieci oraz ich rodzin.

Wiemy, że pierwsi pacjenci już są w Polsce, dotarli do Lublina. To 3 lub 4 dzieci z rodzinami, kolejne dzieci są zgłaszane i będą przekraczały granicę. Problematyczne jest organizowanie transportu, bo chore dzieci często wymagają transportu medycznego. Jest to organizowane, przyspieszony został też proces przekraczania granicy, tak, by karetki nie musiały czekać w długich kolejkach

– powiedziała Radiu Olsztyn Joanna Mackiewicz z Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

W Olsztynie zgłosiło się wielu lekarzy gotowych do wsparcia medyków pracujących na co dzień w hospicjum. Oprócz opieki medycznej dla małych pacjentów, Caritas Archidiecezji Warmińskiej zapewni także schronienie ich rodzinom.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, Caritas, hospicjum, Caritas Archidiecezji Warmińskiej, hospicjum Caritas
Szpital dziecięcy w Olsztynie przygotowany na małych pacjentów z Ukrainy

Na Warmię i Mazury docierają uchodźcy z dziećmi. Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie wydała już dyspozycje, by szpital zajął się każdym chorującym dzieckiem z...

Zamknij
RadioOlsztynTV