Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńskie hospicjum dla dzieci przyjęło chorych z Ukrainy. „Cały czas potrzebujemy środków”

Fot. Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci Caritas w Olszynie

Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci Caritas Archidiecezji Warmińskiej liczy na wsparcie. Wczoraj pociągiem medycznym z objętego wojną Charkowa przyjechało tam 5 rodzin z chorymi dziećmi.

Na razie odpoczywają, ale jak mówi ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej, pomoc rzeczowa i finansowa będzie potrzebna.

Cały czas potrzebujemy środków, które pomagają przy pielęgnacji osób chorych. Myślę, że w dużej mierze wsparciem dla tych osób są środki, dzięki którym Caritas będzie mogła im udzielić jak najlepszej pomocy. Z tych środków, które już otrzymaliśmy, zapewniamy dla nich wsparcie rzeczowe: odzież, podstawowe środki higieny, a o dalszych potrzebach będziemy informować.

Lista potrzebnych artykułów jest na facebookowym profilu olsztyńskiego Hospicjum dla Dzieci. Numer konta można znaleźć np. na stronie internetowej Radia Olsztyn.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

Pacjenci z Ukrainy trafili do Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci w Olsztynie

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, chorzy, pacjenci, uchodźcy, Caritas Archidiecezji Warmińskiej, Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci Caritas w Olszynie
Ekspertka: w kontaktach z uchodźcami przede wszystkim potrzebny jest spokój

Spokój i pewność siebie są przede wszystkim potrzebne w kontaktach z uchodzącymi przed wojną w Ukrainie – powiedziała psycholog pracująca z przybywającymi do Szczecina Ukraińcami Irena...

Zamknij
RadioOlsztynTV