Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński las miejski dalej dostępny dla odwiedzających. Sprawdź, gdzie możemy wybrać się na spacer

Fot. K. Ośko

Od kilku dni obowiązuje zakaz wstępu do lasów państwowych – przy tej okazji pojawiło się wiele pytań od naszych słuchaczy w sprawie tych obostrzeń. Dotyczą one Olsztyna i Elbląga, gdzie amatorzy wypoczynku na świeżym powietrzu mają do dyspozycji knieje zarządzane przez samorządy.

Olsztyński las miejski to 1400 hektarów powierzchni którą nadal można odwiedzać, ale zachowując zasady ostrożności, czyli utrzymując 2-metrowy dystans od innych spacerujących. Zakazane jest także palenie ognisk i grilowanie.

Niestety jak powiedział Radiu Olsztyn mł. asp .Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, także w lesie miejskim, czy prywatnym, jesteśmy narażeni na mandat – za bezzasadne opuszczanie miejsca zamieszkania – więc spacery i rowerowe przejażdżki na razie nie są możliwe, jeśli chcemy uniknąć kary.

Jak rozpoznać czy jesteśmy w lesie miejskim czy państwowym? Jak powiedział Radiu Olsztyn Michał Koronowski rzecznik Zarządu Dróg Zielni i Transportu w Olsztynie – najprościej skorzystać z internetowej bazy danych, która dokładnie pokazuje, który zagajnik należy do Lasów Państwowych, a który jest miejski lub prywatny. Strona internetowa gdzie znajdziemy informacje to www.bdl.lasy.gov.pl.

Dodajmy, że w Warmińsko-Mazurskiem miejski las ma także Elbląg – to park Bażantarnia, który decyzją władz miasta i leśników został zamknięty do odwołania.

 

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zakaz, palenie, Las Miejski, Lasy Państwowe, Bażantarnia, ognisko, ZDZiT, Michał Koronowski, wejście
Jeździli na deskorolce, inny wybrał się na przejażdżkę konną. Kolejne przykłady naruszania przepisów

Jazda konna czy na deskorolkach - takie między innymi przypadki były karane przez policję mandatami. Funkcjonariusze przypominają, że wyjście poza miejsce zamieszkania jest możliwe tylko w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV