Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńska parafia otrzyma relikwie błogosławionego Stefana Wyszyńskiego

Kardynał Stefan Wyszyński. Fot. PAP

Parafia bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie i sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Warmińskim to miejsca, w których umieszczone zostaną relikwie błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Dzisiejsza uroczystość wprowadzenia do olsztyńskiej parafii rozpocznie się o godz. 18.00. Liturgii przewodniczyć będzie metropolita warmiński abp Józef Górzyński.

Relikwiarz z kroplą krwi umieszczony zostanie tymczasowo w bocznej części kościoła, gdzie w przyszłości powstanie kaplica poświęcona błogosławionemu Stefanowi Wyszyńskiemu.

Są to relikwie z krwi, które zostały przekazane archidiecezji warmińskiej przez kurię archidiecezji warszawskiej. Mają certyfikat potwierdzający autentyczność. Krew została ofiarowana przez lekarza, który opiekował się błogosławionym w ostatnim stadium jego choroby

– mówi rzecznik archidiecezji warmińskiej ks. kan. Marcin Sawicki.

00:00 / 00:00

Relikwie kardynała trafią też do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Warmińskim, gdzie prymas Wyszyński był internowany w latach 1953-1954. Tam wprowadzenie relikwii nastąpi 12 października.

 

Autor: B. Gajlewska/K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Archidiecezja Warmińska, relikwie, kardynał Stefan Wyszyński, błogosławiony
Parafia w Olsztynie i sanktuarium w Stoczku Warmińskim otrzymają relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego

Parafia bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie i sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Warmińskim to miejsca, w których umieszczone zostaną relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego. Ich...

Zamknij
RadioOlsztynTV