DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Olsztynianka Joanna Jędrzejczyk przegrała walkę w kategorii muszej. To trzecia porażka w starciu z Walentiną Szewczenko

Joanna Jędrzejczyk nie zdołała pokonać Walentiny Szewczenko

Joanna Jędrzejczyk przegrała jednogłośnie na punkty.  Zawodniczki zmierzyły się w Scotiabank Arena w Toronto na gali UFC 231.

Pochodząca z Kirgistanu Walentina Szewczenko wywalczyła wakujący pas mistrzowski. Polka poniosła trzecią porażkę w zawodowej karierze MMA w starciu z Szewczenko. Po trwającej 25 minut walce, sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo Szewczenko – 49:46, 49:46, 49:46.

Polka przegrała po raz trzeci w czterech ostatnich pojedynkach. Wcześniej dwa razy uległa Amerykance Rose Namajunas. W lipcu pokonała jej rodaczkę Tecię Torres.

Jędrzejczyk planowała zostać pierwszą zawodniczką w historii UFC, która wywalczy pas mistrzowski w dwóch różnych kategoriach. Dotychczas z powodzeniem walczyła w wadze słomkowej (do 52 kg), a teraz przeszła do kategorii muszej (57 kg). Jednak Szewczenko okazała się dla olsztynianki zbyt mocną rywalką.

Walentina Szewczenko tak cieszyła się ze zwycięstwa

Tak było

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP i Twitter

Więcej w Joanna Jędrzejczyk, Jędrzejczyk, MMA, Toronto, UFC, przegrana, Kanada
Mamed Chalidow ogłosił zakończenie kariery sportowej

Mamed Chalidow z klubu Arrachion Berkut Olsztyn przegrał z Tomaszem Narkunem walkę wieczoru 46. gali Konfrontacji Sztuk Walki w Gliwicach. Po trzech 5-minutowych rundach decyzję o...