Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn upamiętnił uchwalenie Konstytucji 3 Maja

Wojewódzkie obchody święta Konstytucji 3 Maja. Fot. Krzysztof Guzek (W-M UW)

Skromne – ale kompletne – były w tym roku wojewódzkie obchody Święta Konstytucji 3 Maja, które zorganizowano w Olsztynie.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w bazylice konkatedralnej  pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego. Uczestniczyło w niej 100 osób.

Później delegacje wojewody warmińsko-mazurskiego, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, prezydenta Olsztyna oraz przedstawicieli 16 Dywizji Zmechanizowanej i 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyły wieńce pod Kolumną Orła Białego przy placu Konsulatu Polskiego w stolicy województwa.

W ocenie wojewody Artura Chojeckiego wartości, które wniosła Konstytucja 3 Maja – takie jak obrona praw Rzeczpospolitej i naprawa życia publicznego – pozostają aktualne.

00:00 / 00:00

Z kolei prezydent Piotr Grzymowicz na swoim profilu na Facebooku napisał, że dziś powinniśmy po raz kolejny zadać sobie pytanie: Co dla nas – Polaków – jest wartością nadrzędną, stanowiącą fundament Państwa?”. Tą wartością jest Konstytucja, a naszym patriotycznym, zbiorowym obowiązkiem jest jej bezwzględne przestrzeganie – ocenił w swoim komentarzu prezydent Grzymowicz.

Wojewódzkie obchody Święta Konstytucji 3 Maja obserwował Marek Lewiński

Fot. Krzysztof Guzek (W-M UW)

Fot. Krzysztof Guzek (W-M UW)

Fot. Krzysztof Guzek (W-M UW)

Fot. Krzysztof Guzek (W-M UW)

Fot. Marcin Kierul (UM Olsztyn)

Fot. Marcin Kierul (UM Olsztyna)

Fot. Krzysztof Guzek (W-M UW)

 

Autor: M.Lewiński
Redakcja: Ł.Węglewski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w historia, pamięć, Konstytucja 3 Maja, uroczystości, Artur Chojecki
Dziś świętujemy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. „To ważny element pamięci zbiorowej”

Mija 229 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku w regionie oficjalne uroczystości będą miały charakter symboliczny. Większość mieszkańców, ze względu na obowiązujące obostrzenia,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV