Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn może być metropolią. Pod jakim warunkiem?

Fot. P. Getka

Olsztyn może stać się metropolią dzięki Warmińskiej Kolei Aglomeracyjnej – uważają lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości, którzy w tej sprawie zorganizowali konferencję prasową.

Napisali list do Ireneusza Merchela, prezesa PKP Polskich Linii Kolejowych o stworzenie koncepcji, która będzie zarzewiem do dyskusji w naszym regionie. Dariusz Rudnik, radny PiS sejmiku województwa przekonuje, że Olsztyn może stać się metropolią dopiero wtedy, gdy jego potencjał będzie oscylował w granicach 250-350 tysięcy mieszkańców. A to możliwe tylko pod warunkiem współpracy Olsztyna z okolicznymi miejscowościami.

00:00 / 00:00

Z takiej opcji skorzysta wielu mieszkańców gmin w naszym regionie, którzy wybiorą ten środek lokomocji, dojeżdżając do pracy, czy lekarza – przekonuje Jarosław Kowalski, burmistrz Dobrego Miasta.

00:00 / 00:00

Na konferencji działacze PiS zaapelowali także do samorządu województwa o działania ws. modernizacji linii kolejowej nr 223. Jeśli samorząd nie zdecyduje się na wkład własny do programu Kolej+, inwestycja przejdzie nam koło nosa.

Fot. D. Grzymska

Linia kolejowa czeka na modernizację. Czasu coraz mniej

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, Olsztyn, kolej, inwestycja, metropolia
Podróż pociągiem między Olsztynem a Ełkiem będzie krótsza o prawie godzinę

Coraz bliżej rozpoczęcia przebudowy linii kolejowej Ełk - Giżycko. Roboty mają ruszyć na przełomie marca i kwietnia. Kolejarze podpisali umowę na unijne dofinansowanie przebudowy linii kolejowej...

Zamknij
RadioOlsztynTV