Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Linia kolejowa czeka na modernizację. Czasu coraz mniej


To ostatnia szansa na modernizację linii kolejowej: Czerwonka – Mrągowo – Mikołajki – Orzysz – apelują do samorządu województwa lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Inwestycję można zgłosić do programu rządowego „Kolej+”- wyjaśnia Jerzy Szmit, prezes olsztyńskich struktur PiS i były wiceminister infrastruktury. Warunkiem jest zadeklarowanie wkładu własnego na poziomie 15 procent.

Aby można było pozyskać finansowanie na poziomie 85 proc. całych kosztów, niezbędna jest deklaracja władz województwa warmińsko-mazurskiego o zapewnieniu wkładu własnego na poziomie 15 proc. Jeżeli takich rozmów z Polskimi Liniami Kolejowymi nie będzie, to wówczas nie będziemy mogli z tego skorzystać.

00:00 / 00:00

Wicemarszałek Marcin Kuchciński przyznaje, że w grę wchodzą bardzo duże kwoty, które ostatnio jeszcze wzrosły. Dlatego właśnie wycofali się partnerzy, których Urząd Marszałkowski pozyskał do wkładu własnego. Zarząd województwa wysłał do PKP PLK propozycję do rozmów i wypracowania takich warunków, które zaakceptowałyby obie strony.

00:00 / 00:00

Działacze Prawa i Sprawiedliwości chcą także utworzenia Warmińskiej Kolei Aglomeracyjnej i wystosowali list do prezesa PKP PLK w tej sprawie.

Olsztyn może być metropolią. Pod jakim warunkiem?

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, kolej, Urząd Marszałkowski, linia kolejowa
Olsztyn może być metropolią. Pod jakim warunkiem?

Olsztyn może stać się metropolią dzięki Warmińskiej Kolei Aglomeracyjnej - uważają lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości, którzy w tej sprawie zorganizowali konferencję prasową. Napisali list do...

Zamknij
RadioOlsztynTV