Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn luzuje limity. Od poniedziałku więcej miejsc w autobusach i tramwajach

Autobus miejski w Olsztynie w czasie pandemii koronawirusa. Fot. Ł.Węglewski

Od poniedziałku będzie dostępnych więcej miejsc w autobusach i tramwajach. Zmienią się też zasady dotyczące maksymalnej liczby pasażerów transportu publicznego w Olsztynie.

Obecnie autobusem i tramwajem może jechać najwyżej tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących w pojeździe. Od poniedziałku będzie mogło wejść 30 procent sumy miejsc siedzących i stojących. To znacząco zwiększy łączną liczbę pasażerów.

Michał Koronowski z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że olsztyński transport jest do tego przygotowywany.

W  przypadku autobusów liczba osób będzie się wahać od 14 dla najmniejszych pojazdów, do 50 w przypadku niektórych autobusów przegubowych. Jednocześnie zachowane zostanie dotychczasowe oznaczenie dostępnych i wyłączonych z użytkowania miejsc siedzących

00:00 / 00:00

Dodajmy, że zgodnie z rządowymi wytycznymi połowa miejsc siedzących nadal będzie musiała pozostać pusta.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w transport, miejsce
Tarcza dla transportu i budownictwa. Nowe przepisy uchronią te branże przed skutkami pandemii

Rząd wprowadzi nowy pakiet przepisów, które ułatwią pracę w branży budowlanej i transportowej oraz ochronią je przed skutkami pandemii koronawirusa. Zapowiedział to minister infrastruktury Andrzej Adamczyk....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV