Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tarcza dla transportu i budownictwa. Nowe przepisy uchronią te branże przed skutkami pandemii

Fot. Przemysław Getka

Rząd wprowadzi nowy pakiet przepisów, które ułatwią pracę w branży budowlanej i transportowej oraz ochronią je przed skutkami pandemii koronawirusa.

Zapowiedział to minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Resort jest inicjatorem wprowadzenia nowych regulacji. Uproszczony zostanie między innymi etap przygotowań do inwestycji. Chodzi przede wszystkim o zgody i pozwolenia – wskazał szef resortu infrastruktury.

Minister Andrzej Adamczyk podkreślił, że nowe przepisy powinny wyeliminować wszystkie utrudnienia, z którymi borykają się w tej chwili inwestorzy i wykonawcy inwestycji budowlanych.

Pakiet ma też pomóc branży transportowej. Minister Łukasz Schreiber zapewnił, że zyska na nim zarówno transport drogowy, jak i kolejowy. Celem nowych regulacji będzie między innymi ochrona miejsc pracy.

Minister Łukasz Schreiber podkreślił, że pakiet obejmie także kolej oraz firmy świadczące usługi międzynarodowego transportu towarowego. Dodatkowej ochrony i wsparcia domaga się między innymi branża transportowa, która jako jedna z pierwszych ucierpiała przez pandemię koronawirusa.

Autor: IAR
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w transport, budownictwo, ministerstwo infrastruktury, transport kolejowy
Do Polski leci największy transportowy samolot świata ze sprzętem medycznym z Chin. Jest możliwość śledzenia giganta

Na warszawskim lotnisku Chopina wyląduje o godzinie 9.30 największy na świecie samolot transportowy Antonow An-225 Mrija z dostawą z Chin środków medycznych do walki z koronawirusem....

Zamknij
RadioOlsztynTV