Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn i Barczewo nominowani do nagrody „Super Samorząd”

Jarosław Skórski ze stowarzyszenia SWAO „Zatorze”

Olsztyn i Barczewo zostały nominowane do prestiżowej ogólnopolskiej nagrody „Super Samorząd”. Nagroda przyznawana jest od 3 lat przez Fundację Batorego, najskuteczniejszym uczestnikom akcji „Masz Głos, Masz Wybór”.

Otrzymać można ją za wykonanie konkretnego zadania, którego realizacja wymaga zaangażowania zarówno lokalnych władz, jak i mieszkańców. W tym roku w gronie 13 nominowanych za wprowadzenie w mieście budżetu obywatelskiego znaleźli się m.in. samorządowcy z Olsztyna wraz ze Związkiem Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie” i SWAO Zatorze.

Szansę na zwycięstwo ma także Barczewo, które wspólnie ze Stowarzyszeniem „Wspólne Wójtowo” zaraziło pomysłem na szlak rowerowo-pieszy nie tylko swoich samorządowców ale i ościennych gmin.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości Gali, która odbędzie się 28 lutego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. (dgrzym/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w skorski, ZWAO
Krytykują olsztyńską Kartę Dużej Rodziny

Rodziny z Olsztyna, które mają troje i więcej dzieci dostaną dofinansowanie do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - zdecydowali olsztyńscy radni. Dopłata wyniesie 2 złote na...

Zamknij
RadioOlsztynTV