Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Amerykańscy żołnierze na rynku Starego Miasta w Olsztynie

Były wspólne zdjęcia, zwiedzanie sprzętu wojskowego i szlifowanie języka angielskiego. Amerykańscy i niemieccy żołnierze odwiedzili Olsztyn, gdzie przez dwie godziny pozwolili mieszkańcom miasta z bliska obejrzeć sprzęt, jakim dysponują.

Były transportery opancerzone, haubica i moździerze.

00:00 / 00:00

Z Olsztyna kolumna Rajdu Dragonów pojechała (po 18:00) do Orzysza, jutro ruszy do Suwałk, a potem – na Litwę i Łotwę oraz do Estonii.

Na Stare Miasto przyszły tłumy.

Rajd Dragonów – to była olbrzymia gratka dla najmłodszych mieszkańców Olsztyna, ale również dla starszych miłośników sprzętu wojskowego – mówi Christopher Midura z amerykańskiej ambasady w Warszawie.

00:00 / 00:00

Tłumaczenie:

To świetna zabawa. To okazja dla olsztynian, aby poznać amerykańskich żołnierzy, a dla amerykańskich żołnierzy – okazja do poznania ludzi, których w razie potrzeby, będą bronić.

Mieszkańcy Olsztyna będą mogli obejrzeć nowoczesne pojazdy bojowe – dodaje Christopher Midura.

00:00 / 00:00

Tłumaczenie:

Będą 4 pojazdy opancerzone typu Stryker, dwa niemieckie pojazdy do rekonesansu i wierzę, że pojawią się również przedstawiciele polskiej armii.

(mswin/bsc/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Olsztyn, Slider, armia, starówka, żołnierze, Amerykanie
Obudź się córeczko

W połowie maja czworo pacjentów z Polski zostało poddanych eksperymentalnej operacji wszczepienia stymulatorów w olsztyńskim szpitalu uniwersyteckim. Zabiegi przeprowadził japoński profesor Isao Morita a asystował mu...

Zamknij
RadioOlsztynTV