Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olimpia pozostaje w II lidze. Kompromitacja Stomilu na zakończenie

Olimpia Elbląg. Fot. FB Olimpia Elbląg (Luke Sky)

W II lidze piłki nożnej utrzymała się Olimpia Elbląg, która co prawda przegrała w Chojnicach z Chojniczanką 1:3, ale lepszym bilansem meczów bezpośrednich w „mini-tabeli” z Olimpią Grudziądz oraz Skrą Częstochowa zapewniła sobie trzynaste, bezpieczne miejsce w tabeli.

Trener Olimpii – Sebastian Letniowski podkreślił po meczu, że jego pomysł na utrzymanie zespołu okazał się skuteczny. Natomiast szkoleniowiec Chojniczanki Chojnice – Krzysztof Brede już był myślami przy środowym, pierwszym meczu barażowym o awans do Fortuna I ligi.

Olimpia Elbląg zajęła ostatecznie 13. miejsce. Do I ligi awansowały natomiast zespoły Pogoni Siedlce i Kotwicy Kołobrzeg. W półfinałach baraży KKS Kalisz podejmie Polonię Bytom, a Stal Stalowa Wola – Chojniczankę Chojnice.

Z II ligą żegnają się natomiast Skra Częstochowa, rezerwy Lecha Poznań, Sandecja Nowy Sącz oraz zamykający tabelę… Stomil Olsztyn, który w ostatniej kolejce przegrał przed własną publicznością ze Stężycą Radunia 2:3.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Tabela końcowa II ligi piłki nożnej w sezonie 2023/2024

II liga – tabela końcowa 2023-2024. Źródło: 90minut.pl

Autor: P. Świniarski
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w II liga, Stomil Olsztyn
Stomil ostatnią drużyną ligi. Olimpia Elbląg wywalczyła utrzymanie

Stomil Olsztyn przegrał w ostatnim meczu sezonu w II lidze z Radunią Stężyca 2:3. Porażką ligowe zmagania zakończyli także piłkarze elbląskiej Olimpii, którzy przegrali w Chojnicach...

Zamknij
RadioOlsztynTV