Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stomil ostatnią drużyną ligi. Olimpia Elbląg wywalczyła utrzymanie

Fot: X/Stomil Olsztyn

Stomil Olsztyn przegrał w ostatnim meczu sezonu w II lidze z Radunią Stężyca 2:3. Porażką ligowe zmagania zakończyli także piłkarze elbląskiej Olimpii, którzy przegrali w Chojnicach 1:3.

Piłkarze z Olsztyna mieli doskonałą okazję, aby po bardzo słabym sezonie zakończyć rozgrywki honorowo i zainkasować 3 punkty. Jak się okazało, jaki cały sezon, taki ostatni mecz. Bezbarwna i słaba drużyna Stomilu nie miała szans w pojedynku z Radunią. Bramki dla gości zdobyli: W. Łuczak (19 min.), A. Racław (36 min.) i M. Kuzimski (44 min.). Trafienia dla Stomilu były autorstwem P. Kurbiela (35 min.) i D. Retlewskiego (90 min).

Stomil Olsztyn już tydzień temu był pewny spadku z ligi. Dzisiejszy mecz pokazał, że tak grająca drużyna nie zasługuje na grę nawet na trzecim poziomie rozgrywkowym. Podopieczni Grzegorza Lecha zakończyli rozgrywki na ostatnim miejscu w tabeli.

Natomiast mimo porażki w Chojnicach 1:3, piłkarze elbląskiej Olimpii utrzymali się w II lidze. Stało się tak m.in. dzięki wynikom drużyn, które także walczyły o utrzymanie. Lech Poznań II przegrał z Polonią Bytom 0:3, a Skra Częstochowa była gorsza w Kaliszu od KKS-u (1:4).

Kompromitującą postawę w mocny sposó b skomentowali po meczu kibice Stomilu. Z reporterem Radia Olsztyn nie chcieli rozmawiać po końcowym gwizdku Filip Wó jcik i co jeszcze bardziej zaskakujące, kapitan zespołu Karol Żwir.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w Stomil Olsztyn
Stomil zagra o honor, Olimpia o życie

Do ostatniej kolejki piłkarskiej II ligi zespoły z naszego regionu przystąpią w zupełnie innych nastrojach. Dla Olimpii Elbląg mecz z Chojniczanką Chojnice to "być albo nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV