Ognisko koronawirusa w giżyckim DPS-ie. Choruje ponad 60 osób
Trudna sytuacja w giżyckim Domu Pomocy Społecznej. Jest tam duże ognisko koronawirusa. Choruje ponad 60 pensjonariuszy i pracowników.
Kilka dni temu koronawirusa wykryto u 18 podopiecznych. Trzy osoby trafiły do szpitala. Po przeprowadzeniu testów u kolejnych 117 pensjonariuszy i 67 osób personelu, okazało się, że są nowe zakażenia. W sumie choruje 37 mieszkańców DPS i 24 pracowników.
Ze względu na braki kadrowe nie pracuje kuchnia w placówce. Posiłki przygotowuje jedna ze szkolnych stołówek, a dostarczają je żołnierze WOT. Do pomocy przy opiece nad pensjonariuszami DPS zgłosili się żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i uczniowie szkoły pielęgniarskiej.
Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio









![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


















