Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odziały covidowe w Elblągu i Braniewie wypełnione chorymi

Fot. PAP/EPA

Odziały covidowe w Szpitalu Miejskim w Elblągu są wypełnione. Jest tam 51 łóżek dla chorych wymagających m.in. tlenoterapii. Wolne są tylko trzy z dziesięciu stanowisk z respiratorami. Podobnie jest w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie.

– Nawet jeśli są jakieś wolne miejsca, to są one zwykle zarezerwowane i czekają na pacjentów. My mówimy, że jest to wypełnienie w całości – tłumaczy dr Jacek Wójcik, dyrektor do spraw lecznictwa w elbląskiej placówce.

00:00 / 00:00

Podobna sytuacja jest teraz w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie, gdzie oddział covidowy jest nieco większy. – Mamy 70 łóżek. Większość zajęta jest przez chorych wymagających tlenoterapii – wyjaśnia starosta braniewski Karol Motyka.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, minionej doby w Polsce potwierdzono 13 tysięcy 115 zakażeń koronawirusem, w tym 328 w woj. warmińsko-mazurskim. Najwięcej zakażeń było w Olsztynie (79), powiecie ostródzkim (37) i w Elblągu (31). W powiecie braniewskim odnotowano 10 nowych przypadków.

Liczba zakażeń w regionie podobna jak przed tygodniem

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital, Braniewo, koronawirus
Kontrole maseczek w sklepach i autobusach. Czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń?

Elbląska policja i straż miejska każdego dnia kontroluje, czy i jak mieszkańcy przestrzegają zasad sanitarnych, które związane są z pandemią koronawirusa. Nie zawsze takie interwencje kończą...

Zamknij
RadioOlsztynTV