Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odwiedzą 128 grobów kolegów poległych na misjach. Rajd Motocyklowy dotarł do regionu

Fot. D. Grzymska

Odwiedzają groby poległych na misjach kolegów, przemierzając na motocyklach cały kraj. Trwa 3. Rajd Motocyklowy Weteranów.

– Mundurowi z różnych jednostek w ten sposób składają hołd tym, którzy oddali życie ojczyźnie – wyjaśnia starszy chorąży sztabowy Piotr Morawski z oddziału Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszcz.

Na terenie całego kraju mamy 127 grobów, z czego 120 grobów żołnierzy, którzy polegli w Iraku, Afganistanie i na innych misjach. Mamy pięciu funkcjonariuszy policji, jednego służby ochrony państwa i jednego ratownika medycznego.

00:00 / 00:00

3. Rajd Motocyklowy Weteranów organizowany jest przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa i zrzesza kilka tysięcy mundurowych, pasjonatów motocykli z różnych jednostek – dodaje starszy chorąży sztabowy Rafał Szymańczyk z komendy głównej Żandarmerii Wojskowej.

Wykreowaliśmy kilka klubów motocyklowych. W Wojsku Polskim jest dużo pasjonatów motocykli. Stu żołnierzy zaangażowało się w akcję. Promujemy siły zbrojne. Mamy też szczytny cel, bo odwiedzamy groby naszych kolegów.

00:00 / 00:00

Wczoraj uczestnicy 3. Rajdu Motocyklowego Weteranów odwiedzili na olsztyńskim cmentarzu przy ul. Poprzecznej grób kaprala Grzegorza Bukowskiego, który zginął w Afganistanie 15 czerwca 2010 roku.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Motocyklowy rajd weteranów. Wspierają rodziny żołnierzy poległych na misjach

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w motocykl, śmierć, wojsko, armia, żołnierze, weterani, misje
Motocyklowy rajd weteranów. Wspierają rodziny żołnierzy poległych na misjach

Przemierzają motocyklami całą Polskę, by upamiętnić swoich kolegów poległych na zagranicznych misjach. W tym roku po raz trzeci odbywa się Rajd Motocyklowy Weteranów. Jego uczestnicy odwiedzili...

Zamknij
RadioOlsztynTV